Inferno - coś się wysypało

Tutaj zadajemy pytania dotyczące zabezpieczeń do samochodów...

Moderator: Marek

Inferno - coś się wysypało

Postprzez bzdet » 2012-05-10, 20:34

Witam.

Problem zaczął się zimą. Mianowicie sam zamykał zamek kiedy chciał, w momencie rozbrajania alarmu nie otwierał zamków albo otwierał i zamykał w tym samym momencie. Dziś wysypał się chyba całkowicie, żeby odpalić auto muszę odpiąć na chwilę akumulator. Po zgaszeniu auta i ponownym włączeniu zapłonu dioda zapala się światłem ciągłym a kontrolki na desce mrygną na moment jak przy złym styku klem i dupa :-) Żeby odpalić muszę odpiąć na chwilę aku. i tak za każdym razem, zamki oczywiście szleją dalej. Auto z drugiej ręki więc centralki i włącznika serwisowego muszę szukać. Jakieś sugestie?

Pozdrawiam,
Krzysiek
bzdet

Postprzez gawroon » 2012-05-11, 22:55

Wygląda na zaniki napięcia na centralce alarmowej. Ustal jej położenie(pstrykające przekaźniki) i przyjrzyj się złączu wielostykowemu. Sprawdź też miejsce gdzie przykręcona jest masa centralki.
ECUtronic diagnostyka, elektronika, mechanika samochodowa
chiptuning, filtry DPF/FAP, hamownia podwoziowa
63-100 Śrem
795-74-74-21
http://www.ecutronic.pl
http://www.ecutronic.com.pl
gawroon

Postprzez bzdet » 2012-05-12, 18:28

gawroon napisał(a):Wygląda na zaniki napięcia na centralce alarmowej. Ustal jej położenie(pstrykające przekaźniki) i przyjrzyj się złączu wielostykowemu. Sprawdź też miejsce gdzie przykręcona jest masa centralki.

Dzięki za sugestię. Znalazłem centralkę, wypiąłem i mogę normalnie uruchamiać auto. Okazało się jednak, że centralny dalej głupieje (audi a3 pierwszej generacji) Sam z odnalezieniem usterki raczej nie dam rady tak więc dzięki. Zastanawia mnie jeszcze to, że zamykając lub otwierając zamek lub wyłączając zapłon odzywa się syrena krótkim cichym skrzeczącym sygnałem.
bzdet

Postprzez nukedclx » 2014-01-20, 23:00

Odswiezam temat.

Centralny dolozony pare dni temu, wczesniej alarm pracowal poprawnie.
Problem wyglada bardzo podobnie, jest problem z rozbrojeniem - trzeba sie nakliakc na pilocie zeby rozbroil - albo nie reaguje wcale albo otworzy i zamknie w tym samym momencie zamek sygnalizujac jednym piknieciem jakby sie uzbroil.

Centralny zamek to uniwersalny zestaw bezpilotowy z wyprowadzeniem na podlaczenie sygnalu z alarmu.

Dzialania komfortu tez nie jestem pewien do konca, raz zamknie, raz nie.

Prosze o pomoc.
nukedclx

Re: Inferno - coś się wysypało

Postprzez Zartekb » 2018-01-14, 21:44

Witam
Po dłuższym postoju pojazdu pilot od alarmu przestał pracować. Samochód był zamykany i otwierany kluczykiem. Wczoraj postanowiłem reaktywować alarm. Zaprogramowałem dwa piloty które zamykały i otwierały samochód. Wszystko wydawało się pracować prawidłowo. Ale dzisiaj, gdy próbowałem zamknąć samochód (całą noc stał w garażu niezamknięty) alarm nie reagował na żaden z pilotów. Gdy naciskałem klawisz zamknięcia na pilocie, zapalała się lampka LED, raz dla przycisku zamknięcia i dwa razy dla przycisku otwarcia ale zamknięcie samochodu ani uzbrojenie alarmu nie następowało. Po kilkunastu próbach wreszcie samochód został zamknięty ale już nie reagował na próby otwarcia. Po otwarciu kluczykiem nastąpiło uruchomienie alarmu i brak reakcji na oba piloty. Alarm po kilku sekundach przestaje migać kierunkowskazami które świecą ciągle. Zdemontowałem centralkę i zauważyłem, że nóżka nr 4 w wielozłączu (ta od napięcia z akumulatora) jest ciemniejsza, jakby upalona. Po otwarciu obudowy innych uszkodzeń nie widać. Po ponownym podłączeniu centralki do układu alarm zaczyna na nowo wyć i nie reaguje na obydwa piloty.
Proszę o pomoc.
Bartek

Pojawiła się zmiana. Po kolejnej wymianie baterii w pilocie i ponownym podłączeniu centralki udało się alarm dezaktywować. Ale teraz centralka zachowuje się jakby w ogóle nie miała zasilania. Nie reaguje na pilota, nie zamyka samochodu, dioda LED nie świeci wcale. Sprawdzałem podłączenie masy i wszystko wydaje się OK. Najchętniej podłączyłbym inną centralkę INFERNO żeby sprawdzić bo może moja padła ze starości...
Ostatnio edytowano 2018-01-15, 14:04 przez Zartekb, łącznie edytowano 1 raz
Zartekb

Powrót do Alarmy do samochodów